Az emberek többsége bele sem gondol, hogy mekkora veszélybe keveredhet, ha a számítástechnikai eszközét az internethez csatlakoztatja. Legyen az mobil, tablet vagy laptop, nem számít. Nagyon sok weboldal kémprogramokat telepít az eszközökre, és a felhasználók legfontosabb adatait továbbküldi ki tudja, melyik földrészre.
Olyan vírusirtó kell, amely valós időben védi a felhasználókat az online szolgáltatások igénybevételekor. Fontos, hogy nem lehet senkiben teljesen megbízni, hiszen az online világban semmi nincs ingyen. Ami látszólag ingyenes, az csak megtévesztés, ezekben az esetekben a felhasználói adatokkal kell fizetni.
A GDATA cég egy új, mesterséges intelligencián alapuló vírusirtót fejlesztett ki, amely felismeri azokat a rosszindulatú kódokat, amelyeket a bűnözők különböző álcázási módszerekkel újracsomagoltak. A legnagyobb csalók évekig is fejlesztik a rosszindulatú kódokat, mire bevetik őket. Mindent megtesznek azért, hogy a biztonsági rendszereket becsapják, és ez sajnos nagyon sok esetben sikerül is nekik. Az online szolgáltatásoknál az emberek többsége nem is figyeli, mit fogad el, mik a felhasználási feltételei az adott weboldalnak vagy applikációnak. A legtöbb esetben innen ered a probléma, ugyanis ha sunyi módon egy harmadik félnek küldik az adatokat, akkor lehet, hogy soha nem derül ki a gyanútlan felhasználók körében.
Ma már majdnem minden vírusvédelem fontos alkotórésze a magatartás-alapú vírusvédelem. Ez úgy működik, hogy a gépre letöltött kódok szimulált viselkedése alapján felismeri az új kártevőket. A GDATA új vírusirtója egy neurális hálózatot használ, és ez elemzi a gyanúsnak tűnő kódokat több mint 150 jellemző alapján. A kapott eredményeket eltárolják, és az új vizsgálatok során ismét felhasználják azokat. Ez a technológia lehetővé teszi olyan kártevők felismerését is, amelyek korábban átjutottak a vírusvédelmen. A gépi tanulási modelleknek köszönhetően az adatokon mélyebb elemzések is elvégezhetőek, így igazából nem lehet egy korábbi ismert kártevőt újracsomagolni, vagy elrejteni olyan online alkalmazásokban, amiket sokan használnak.